piątek, 27 marca 2015

Transfer z Autentico

Witam

Dziś przygotowałam dla Was kilka zdjęć, jak szybko można zrobić transfer z użyciem medium Autentico. Ja zrobiłam go na tacy pomalowanej farbą kredową Milk. Po dokładnym wyschnięciu farby, i wcześniejszym przygotowaniu wzoru ( w odbiciu lustrzanym ponieważ znajdują się na nim napisy ), zabrałam się za transfer.

Wycięłam sobie wzór i pomalowałam go medium. Dokładnie go przyłożyłam do tacy i wyrównałam by nie było żadnych fałdek
Po przyklejeniu wzoru, odczekałam około 30 minut do całkowitego wyschnięcia preparatu. Delikatnie zwilżyłam wodą naklejony papier i zaczęłam go rolować palcami. Tutaj trzeba poświęcić trochę czasu i robić to powoli i delikatnie.
Po całkowitym usunięciu papieru, nałożyłam bezbarwny wosk i  dałam mu czas godzinny na wchłonięcie, a następnie wypolerowałam tacę. 


Pozdrawiam, Marta

piątek, 20 marca 2015

Malowane pudełeczko

Witam


W pierwszym poście dla Was chciałam się przywitać - z tej strony Marta. Będę czasem  tutaj zaglądać i inspirować Was różnymi metamorfozami przedmiotów, które będą powstawać  z użyciem produktów Autetnico. Będą to różne stylizacje nowych i starych rzeczy, różnorakiego rodzaju.

Na dziś przygotowałam drewnianą kasetkę, która będzie idealna na moje kwiatki.
Drewno było surowe, więc zaczęłam od razu pracę. Moja farba to VINTAGE MILK oraz bezbarwny wosk.


Przed rozpoczęciem malowania, farbę dobrze wymieszałam 
 Po pierwszej warstwie uzyskałam taki efekt.  Po pomalowaniu odczekałam godzinę, do całkowitego wyschnięcia, zanim zaczęłam nanosić drugą warstwę.


Po wyschnięciu drugiej warstwy- u mnie była to  godzina, zabrałam się za nanoszenie bezbarwnego wosku. Jest on koniecznym krokiem. Wosk zabezpiecza farbę, oraz wykańcza całkowicie pomalowany przedmiot. Ja nanosiłam go gąbką kuchenną.I tutaj już bez pośpiechu, dałam czas woskowi na wchłonięcie się . Po ok 2 godzinach od naniesienia wosku, polerowałam kasetkę bawełnianą ściereczką jednak nie dociskając bardzo i uważając by ściereczka była cały czas sucha.

 Tak prezentuje się już gotowa kasetka. Jest bardzo prosta i delikatna - efekt końcowy bardzo mnie zadowala.Pozdrawiam serdecznie, Marta