niedziela, 20 marca 2016

Skrzynka na kwiaty...

Choć pogoda za oknem jakby była jesień.. to dziś mam dla Was wiosenny post...
Drewniana skrzynka na kwiatki..


Pomieści i doniczkę z kwiatuszkami i kompozycje kwiatowe...

piątek, 11 marca 2016

Wielkanoc w kolorze złota

Witam

Tak jak obiecywałam, wróciłam z nowym postem. Tym razem będzie w złotych kolorach. Jestem od niedawna posiadaczką pięknej złotej farby Autentico. New Gold - taka jest nazwa, to farba metaliczna. Występuje w pojemności 100 ml . Farba tego rodzaju posiada atut taki, że nie trzeba już jej woskować.

 Pięknie pokryła mi surowe drewniane jaja ( używałam pędzla oraz tapowałam gąbeczką ). Wystarczyły mi dwie warstwy na pełne pokrycie surowego drewna. Na  jaju, które było pomalowane ciemnym kolorem musiałam nanieść 4 warstwy by pokrycie było idealne ( warstwy były cieniutkie) . Zająca pomalowałam pierwsze nowym kolorem -  żółtym Sunflower - a następnie  za pomocą gąbki, techniką tapowania, naniosłam dwie cieniutkie warstwy farby metalicznej. Dodałam także złote perełki w płynie na dwóch jajach :)

Nie byłabym sobą gdybym farby nie wypróbowała także na inny sposób. Przy pomocy szablonu, naniosłam złotą farbkę gąbeczką na biały papier. Uzyskałam piękne złote kropeczki. I tak powstała szybciutka kartka, pasująca do jaj :)
Pozdrawiam, Marta

czwartek, 10 marca 2016

Ellegancka kasetka

Witam

Tak.. to znów ja, zaglądajcie często przez najbliższy czas na bloga, bo mam masę pomysłów, nowe kolory, więc inspiracji dla Was będzie dużo ;) Dziś przychodzę z małą, ale bardzo elegancką kasetką.
Pomalowałam ją jak dla mnie świetnym zestawem barw : Santorini niebieskie, oraz Silver. Pierwsze poszła warstwa Silver, pózniej na krawędzie naniosłam wosk bezbarwny i na to pomalowałam kolorem Santorini. Na koniec wszystko zabezpieczyłam bezbarwnym woskiem i przykleiłam ważkę z tekturki pomalowaną białą farbą oraz nóżki metalowe.
Pozdrawiam, Marta

wtorek, 8 marca 2016

Jajeczka do kompletu

Witam

Znów dziś mam dla Was posta z jajami ;) Dorobiłam do ostatnich granatowych jaj, kolejne dwa. W podobnym charakterze jednak na troszkę inny sposób. Pierwsze jajo pomalowałam farbą kredową w odcieniu Silver. Gdy wyschło nakleiłam na nie taśmę tak by powstały mi pasy, i naniosłam gąbką niebieski kolor Santorini ( dwie warstwy ). Po wyschnięciu odkleiłam taśmę i domalowałam  czubeczki jaja niebieskim kolorem. Następnie użyłam stempla i tuszu permanentnego i postemplowałam napisy ( tak samo z ostatnim krokiem zrobiłam z drugim jajem ).
Jajo drugie ma zrobiony także transfer za pomocą medium do transferów Autentico .  Tę sztukę  malowałam także w dwóch powyższych kolorach.Pozdrawiam, Marta