środa, 22 czerwca 2016

Pastelowe serduszka

Witam

Chciałam Wam dzisiaj pokazać, że czasem zwykłe małe przedmioty mogą  być idealnym prezentem, ozdobą i rzeczą która cieszy oko. Małe  drewniane  serduszka pomalowałam farbami kredowymi, przetarłam im lekko ranty ( tak by to drewno lekko było widoczne ) i zawoskowałam. Proste i szybkie dekoracje mam gotowe.


Pozdrawiam, Marta

środa, 15 czerwca 2016

Kawowe krzesełko

Witam

 U mnie malowanie idzie pełną parą. Tym razem postawiłam na małe krzesełko, które już trochę stało się nudne. W ruch poszła biała Casa Blanca oraz nowy kolor, który zagościł w moim domu : Cafe Au lait - kolor jak dla mnie w naturze przypomina lody orzechowe, lub jak nazwa wskazuje kawę inkę z mlekiem.
Przy malowaniu białą farbą, która miała wychodzić jako przetarcia, okazało się, że krzesełko gdzieś miało plamy oleju, i wyszły żółte przebarwienia. Tym razem nie przeszkadzało mi to, bo i tak docelowym kolorem była " kawa" jednak warto się wcześniej upewnić czy malowany przedmiot nie był wcześniej olejowany lub bejcowany.
poniedziałek, 13 czerwca 2016

Antyczny turkus

Witam

W moim domu zdecydowanie tego lata będzie panować wśród dodatków kolor turkusowy. Tym razem kolorem Autentico Antique Turquois pomalowałam drewnianą, dosyć dużą kasetkę. Tradycyjnie ma ona przetarcia - pod spodem użyłam białej Casa Blanca. Ciekawym dodatkiem jest także dekor wykonany z  masy.
Farby i kasetkę możecie zakupić w sklepie Wood & Crafts
wtorek, 7 czerwca 2016

Serduszko w stylu Vintage

Witam

Dziś chciałam Wam pokazać moją kolejną ozdobę, którą pomalowałam przy pomocy farb kredowych. Tym razem postawiłam  na kolor biały Casa Blanca oraz szary Gris. Drewniane serce pomalowałam farbami i wykonałam przecierki. Dodałam także odcisk z formy, który wcześniej mocno wysuszyłam by popękał i nabrał "starości". Dekor także został pomalowany farbą białą, oraz dodałam mu  trochę szarego koloru na wypukłościach by także uzyskać efekt przecierania. Tym razem nie woskowałam pracy.


Pozdrawiam, Marta