czwartek, 24 listopada 2016

Maska, ale nie zwykły szablon malarski.

Pasta do embossingu Terrapieno dla efektu 3D, to fantastyczny produkt Autentico. Nieprawdopodobne efekty dekoracyjne jakie można osiągnąć dzięki jej stosowaniu dają dużą satysfakcje dla twórcy.
Pasta szybko schnie, można ją barwić farbami kredowymi, woskować, szlifować.
Pojemność 480 ml wystarcza na bardzo, bardzo długo.

 
Do zdobienia za pomocą pasty musimy mieć maskę/szablon, ale nie zwykły szablon malarski.
Maska jest grubsza dzięki temu warstwa pianki ma odpowiednią wysokość i jest dobrze widoczna.
 
 
 
 
Na zdjęciach widać nie wygładzoną powierzchnie. Jak pianka wyschnie należy delikatnie przetrzeć papierem i wyrównać powierzchnię.
 
 

Do stworzenia takiego efektu użyłam maski/szablonu Prima. Szablony do kupienia tutaj:
https://woodandcrafts.pl/pl/c/Akcesoria-malarskie/18


 
 

piątek, 18 listopada 2016

Tablica dekoracyjna

Witam

Chciałam dzisiaj Wam pokazać jak w 45 minut zrobiłam sobie nową ozdobę do domu. Z choinki którą robiłam na kalendarz adwentowy zostało mi kilka odpadów. Jak to ja - nie wyrzucę :) Lubie wszelakie deski i ozdoby, więc postanowiłam te kawałki także spożytkować. Zbiłam je w formę tacy oraz pomalowałam białą farbą kredową. Zrobiłam przecierki  po krawędziach by wydobyć naturalne jasne drewno.
Naniosłam transfer , jednak trochę inaczej niż zawsze. Jest to już gotowy produkt, który nanosimy na przedmiot bez żadnych mediów, klejów itp .... Wystarczy odkleić folię, przyłożyć i dobrze patyczkiem docisnąć każdy kawałeczek nadruku. Transfer ten jest fantastyczny w dotyku, aksamitny.Pozdrawiam, Marta

poniedziałek, 14 listopada 2016

Kalendarz adwentowy

Witam

Od zawsze podobała  mi się taka forma kalendarza adwentowego. Zawsze jednak coś stawało na przeszkodzie i  nie mogłam go zrobić. W tym roku postanowiłam, że nie ma odwrotu - musi powstać ! I jest ... własnoręcznie zbita choinka, z odpadów po starej półce na buty ;).
Lekko przeszlifowane deski docięłam do odpowiedniej długości by stworzyć w miarę proporcjonalną choinkę i pomalowałam je białą  farbą kredową Corfu White. Następnie deski połączyłam klejem do drewna i wzmocniłam gwozdziami ( miałam skręcać, ale brakło mi krótkich wrętów).
Do choinki przykleiłam drewniane klamerki  do prania, do których przykleiłam też filcowe cyferki ( drewniane takie cyferki i małe klamerki, oraz torebki papierowe możecie kupić w sklepie Wood &Crafts) . Wcześniej przygotowałam sobie papierowe torebki, które ozdobiłam stemplami, oraz papier w które zawinę drobne słodycze ( oczywiście kalendarz uzupełnię tuż przed grudniem ;)).

Do grudnia jeszcze trochę czasu zostało, zachęcam Was do wykonania takiego kalendarza - to łatwa forma, a bardzo dekoracyjna :)
Moja choinka prawdopodobnie będzie wisiała na ścianie - dodam jej haczyki i będzie piękną ozdobą pokoju syna.

Pozdrawiam, Marta

niedziela, 13 listopada 2016

wtorek, 8 listopada 2016

Klimatyczna choinka

Witam

Do świąt pozostało nieco ponad miesiąc ... to chyba najwyższa pora by myśleć o dekoracjach domu ( takich oczywiście ręcznie wykonanych ). Ja mam masę pomysłów, część z nich będę chciała Wam tutaj pokazać ( kolejny na dniach), ale tym razem przychodzę z teoretycznie prostą dekoracją, ale wg mnie bardzo klimatyczną.
W sklepie Wood & Craft możecie kupić bardzo fajne duże choinki ( ok 40cm) ze sklejki do samodzielnego złożenia ( czyli podstawki ). Na małych "półeczkach" jest miejsce na  świeczki tealight lub malutkie dekoracje. Choinka ma na prawdę wiele możliwości, ja pokazałam jedną z nich, ale czy nie zmienię swojej koncepcji ... kto to wie ;)
Pomalowałam ją raz białą farbą Corfu White i przetarłam papierem ściernym - nie chciałam równej powierzchni farby.

Użyte produkty : 

https://woodandcrafts.pl/pl/p/Choinka-duza-/133https://woodandcrafts.pl/pl/p/Lampki-Led-Prima-/158 https://woodandcrafts.pl/pl/p/Corfu-White/46

Pozdrawiam, Marta