poniedziałek, 30 stycznia 2017

Recykling

Witam

Dzisiaj również będzie post z typu recykling. Mam manię zbierania różnych rzeczy bo "przyda się ". Tak samo było z rurami tekturowymi. Grubymi, dosyć szerokimi .... w sam raz na wazon ;) Znalazłam odpowiedniej wielkości kółko ze sklejki i tak powstało dno.
By mój wazon nie był monotonny ozdobiłam go dekorem z foremki, których różne rodzaje możecie kupić TUTAJ .
Przykleiłam je do bazy za pomocą gel medium i pokryłam farbą w kolorze Nearly black oraz całość przetarłam białym woskiem . Rzecz bardzo prosta w wykonaniu a cieszy oko.

Pozdrawiam, Marta

poniedziałek, 23 stycznia 2017

W kolorach nieba

Witam

Dzisiaj przychodzę do Was z moim nowym projektem. W me ręce wpadł ostatnio biały wosk - dla mnie to produkt idealny ! Świetny do patynowania, uzyskując przy tym bardzo ciekawe efekty przetarć. Wosk wchodzi w zagłębienia i nadaje lekkości przedmiotowi. Bardzo mi się podoba też efekt na surowym drewnie samego wosku, i myślę, że już niedługo pokażę Wam taki projekt.
Tym razem mam tackę ( u mnie na owoce). Pomalowałam ją pięknym niebieskim Clear Clouds, i naniosłam na całą powierzchnię właśnie biały wosk, w niektórych miejscach dodając go więcej. Dodatkowego smaczku dodaje piękny dekor. 

Pozdrawiam, Marta

wtorek, 10 stycznia 2017

Elegancko

Witam

Dziś chciałam Wam pokazać małą elegancką szkatułkę. Pomalowałam ją dwoma kolorami : Nearly black oraz Corfu White.  Zrobiłam lekkie przecierki. Główną dekoracją jest odcisk który dostał takie same kolory. Całość zawoskowałam  bezbarwnym woskiem.


 

Pozdrawiam, Marta

wtorek, 3 stycznia 2017

Recykling

Witam

Na początek chciałam Was przywitać na ten Nowy Rok i zachęcić do częstego odwiedzania naszego bloga, bo obiecuję, że będzie dużo się tutaj działo ;)
Dziś prosto, z odzyskiem ...czyli recykling. Uważam, że rzeczy takie jak szafki na sprzęty i narzędzia wcale nie muszą być idealnie nowe, zwłaszcza gdy tak naprawdę będą schowane gdzieś w schowkach. Dostałam ostatnio przesyłkę w takiej oto skrzyni skręconej z desek, osb oraz płyty. Konstrukcja idealna i pod względem wykonania jak i wielkości. Wystarczyło 30 minut pracy by powstała szafka na farby i podręczne narzędzia.

 Przycięliśmy wieko skrzyni do rozmiaru takiego by powstała w środku półka, oraz wywierciliśmy otwory pod kołki.


 Kółka które zostały kiedyś z szafki idealnie spasowały do nowej szafki.


 Lekko przeszlifowałam boki by oczyścić z tłuszczu i brudu.


Na boki szafki, półkę oraz krawędzie naniosłam kolor niebieski - kredowa Mint Cream ... i gotowe 

Pozdrawiam, Marta