czwartek, 21 maja 2015

Szafka w stylu Vintage

Drewniana szafka której właściciele postanowili że nie wymienią jej na nową a jedynie poddadzą metamorfozie. Mebel ma idealne wymiary, doskonale pasuje w tym właśnie miejscu i po prostu szkoda go wyrzucić. Wystarczy przemalować i kupić nowe uchwyty.Na początek kąpiel. Mebel został umyty ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń aby go odtłuścić i oczyścić. Kiedy był już suchy można było rozpocząć malowanie.


Wybór koloru zapadł na samym początku. W związku z tym że tło mebla jest ciemne dla kontrastu pomalowano go Casa Blanca Autentico. Puszę z farbą przed użyciem należy dokładnie wymieszać, to czy malujemy pędzlem czy wałkiem to już jest obojętne. 
 
 
 
 
 

To nie było typowe malowanie kryjące tylko technika "suchego pędzla" dzięki temu nie trzeba robić przecierek papierem, wystarczy nie domalować miejscami, dzięki temu ułatwiamy sobie pracę.
 
 
 
 

Kiedy jesteśmy już zadowoleni z efektu, mebel należy zawoskować w tym przypadku użyto transparentnego wosku Clear Wax Autentico. Na mebel naniesiono trzy warstwy wosku nakładane w odstępach czasu i za każdym razem polerowane. Dzięki temu mebel jest dokładnie zabezpieczony.
 

 
 
 
 

 
I gotowe
 
 
 
Dziękuje moim klientom za możliwość przygotowania materiału. 
Dziękuje za udostepnienie zdjęć autorce fotografii;
 
 

3 komentarze:

  1. Prezentuję się rewelacyjnie, może i ja w końcu spróbuję jakiś mebelek przemalować :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czasami ciężko się przełamać i strach człowieka ogarnia. Ale jeśli ma się w domu mebel który można przemalować to warto spróbować. Wystarczy się odważyć

      Usuń